Kategorie
Religia Uczucia Życie

Krzyż

Wkurwia mnie to pisanie. Wolałbym mówić. A nie mam do kogo. Mowa wymaga przestanku. Na zebranie słów. Ze sobą mogę prowadzić potyczki, pisząc poprawiam, a w nich są one, nie ja. Zazdroszczę wam czasu. Te tyrady na cale, na strony, na metry. Lata nade mną mucha. Musi byś duża, słyszę jej skrzydła.

Wracając. Wóda, coś popić. Zapalić, coś. Co to obchodzi? Pisanie, wyrwane z ostatnich ruchów na klawiaturze, palców zniszczonych, jak jasny chuj. Przespałem i przepisałem całą sobotę. Wiersze, książki, sen i ból. Zobaczyłem ją znowu. Elektronicznie. Chcę pić, zapić się. Nie pić, w trzeźwości być. W odwrocie będąc. Ona będzie mną. Już jest. Ma więcej odwagi, nie takiej jak moja.

Trzymam w ręce różaniec. Zginął z niego bóg. Wypadł, gdy srałem. Noszę go na szyi, postronkowym zwyczajem. Spadł mi Jezus pomiędzy kolanami, w gówniany, porcelanowy dół. Nie zawalił się dach. Nie zawył kamieniem, lawiną świat. Chce mi się pieprzyć. Przerznąć kogoś, na pół. Współ. Jęcząco. Jest niedaleko Margo, czekająca. Do niej nie pójdę. Ona chce miłości, ja już ją mam. Zbyt jest piękna. Chcę się wyżyć, jak zawsze, jak dotąd. Zapomnieć. Wstać i iść. Nie chcę uczuć.

Nieprawda. W zwoju dni i nocy, gdy pamiątkami eksploduje mi mózg, wymuszam w sobie, ją. Jej nie będzie, a mnie już nie ma. Został tylko wieszak, komórek i odradzających się, cielesnych mar. Jak mogłem tak się zakochać? Lęk, upór, wstyd? Aż tak? Tak. Dokładnie. Nie umrę młodo. Losem nieznanym, będę starym. U nas tak już jest. Żyjemy za długo. Tylko ja skracam ten czas.

Dziesięć lat się wzdragałem. Od Calalis do Słubic i dalej na północ i wschód. A nagle, w przysiadającym się amoku, poznałem Raj. Nieznany. Ciebie. Której nawet dobrze nie pocałowałem. W krzyż.

20 odpowiedzi na “Krzyż”

Piszesz: Wkurwia mnie to pisanie. Wolałbym mówić. No tak, są sytuacje, gdy łatwiej jest mówić, i to odkryto już dawno:
aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa
Ale czasy są inne, i bywa tak, że słowa wykrztusić nie można, a łatwiej jest „się wypisać”. 😉 I Tobie to idzie nieźle.

Polubione przez 1 osoba

W przestrzeni jest tylko pustka. Rany są uleczalne, miejsca zamienne, sytuacje przypadkowe.

Polubienie

Ja nie mam gór. Mam tylko to, co widzę. Przypadkowo. Z ręki do ręki. Ja tylko obserwuję.

Polubienie

To co „widzimy” to tylko czysta fotochemia zamieniana na impulsy elektryczne. Prawdziwe widzenie odbywa się w mózgu, a to już skorygowane – w umyśle. To dlatego Ty widzisz inaczej swoje problemy, niż obserwatorzy postronni. Ale tak imają też inni, i to przemija, jak wszystko zresztą … 😉

Polubienie

Moja bluska mi osoba jest toksyczna osobą. Wiem co znaczy zycie z nią. Wrzody żołądka ze stracju że w jednej sekundzie wszystko zmieni się ze spokoju w jego krokodyla wściekłość. Szybko żałuje, chce naprawić ale co nabluzgał już zostało

Polubienie

Ja nie jestem taki. Bluzgi to ostateczność. Wściekłością mogę dorównać Marsowi. Ale to w środku zostaje.

Polubione przez 1 osoba

Hm…Miłość czasem jest radością a czasem sprawia nam wiele bólu. Jednak jakby nie była. Czy trwa czy się skończyła to zostaje po niej jakaś cząstka. Bywa uśpiona i zapomniana aby nagle się pojawić gdy się tego nie spodziewamy.

Z czasem uczucie do niej wyblaknie. Może poznasz kogoś? A wtedy ona już nie będzie budzić tyle emocji.

Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s