Kategorie
Przyjemność Spokojnie Uczucia

Zderzmy się ze szczęściem

Nic nie powinno przychodzić łatwo. Bez przeciwności nie ma starania, nawet chęci szybko zanikają, jakby ich nigdy nie było. Zdarza się jednak, że opór rzeczy jest, nie do pokonania. Pozostaje się poddać, jednak nie bez wcześniejszego trudu. Potem próbować, aż do skutku. Tylko tak z człowieka wyłania się, istota ludzka. Oszlifowany diament serca i ducha.

Nie bójcie się nieszczęść. Stojących na drodze Gigantów, naszych wątpliwości. One też znikną w palących ogniach niczegości, jak kartki zapisane literami niepewności. Modlitwy nie trzeba nakazywać, nie potrzeba kreślonych znaków, kręcących się młynków, kapłańskich rytuałów, mruczenia om, hosanny, umartwień i postów. Wystarczy jeden, nawet chwiejny krok. I otworzy się wszechświat, jakiego nie podejrzewamy, że istnieje, po postawieniu stopy i przeniesieniu ciężaru na drugą. Zacznie się marszem, skończy się biegiem. Przerywanym tylko na krótki odpoczynek.

Nikt nie powinien nam nigdy powiedzieć, nie da się, nie wolno. A jeżeli już. Nie powinniśmy słuchać. Nie ma niczego, czego nie można, nie wolno. Poza krzywdą, której wyrządzania najlepiej unikać, jak nie wkłada się ręki do wrzątku. Można wszystko. Wszystko wolno. Byleby opanować strach, nie stanąć z oszalałym tętnem, nie odwrócić się i uciec.

Nie ma większego bóstwa niż my, sami dla siebie. Nie ma głębszej otchłani, niż nasza, własna rozpacz. Nie ma wyższej góry, niż ta, na której staniemy, pokonując egoizm, nauczeni kochać. Nic nie może nieszczęście. Nie ma go. Jest tylko wtedy, gdy się go wyczekuje. Więc, nie szukajmy. Rozmińmy się z nim. Zderzmy się ze szczęściem, tak przekornie.

30 odpowiedzi na “Zderzmy się ze szczęściem”

Wiem , ale ten łańcuszek jest jak kropelki rosy… delikatny. pokazuje ,że warto się uśmiechnąć szczerze do drugiego człowieka bo czasy nieciekawe … i więzi takie delikatne ….

Polubione przez 2 ludzi

Za późno, Nowy kontrakt. Nowa budowa. Ale mam wciąż kartę do bramki. Może zrobię im niespodzainkę. Pod koniec nazywali mnie Bleacky 😀

Polubione przez 1 osoba

Bleacky.. ładnie 🙂 pewnoe pasuje do Ciebie. Koledzy przeważnie trafnie dobierają ksywy. A odbiedziny.. na pewno to będzie miła niespodzianka. Mimo niesprzyjających okoliczności zostawiłeś za sobą sporo dobrego.. będą tęsknić, zobaczysz 🙂

Polubienie

Czy się nie boją? Ci którzy mnie już znają, nie. Ostatnio się zorientowałem, że nawet im się to podoba. Wchodzimy do polskiego sklepu , a tu konsternacja. A ja przemiły. Dziekuję. Proszę. Gdyby pani była łaskawa. Aha ha. Ha ha hi. Do wiedzenia itd. A znajomi banan na twarzy. No i że, jakoś zawsze brano mnie za nie Polaka, to mam teraz ubaw po pachy.

Polubione przez 1 osoba

Fajnie tak 😀 Bardzo.. Ty wiesz co Ty im robisz? 😉 Tak pięknie wytrącasz im „z rąk” argumenty do potwierdzenia utartych stereotypów.. No wiesz 😉 Teraz to ja mam przedsennego banana 😀 Dzięki za uśmiech. Dobrych i spokojnych snów

Polubienie

Ups. Cieszę się. Jak szesnastego pażdziernika.To się zdziwisz. Jak gdy ścięto Marię Antoninę. Nieznane są wyroki wordpressa. 😀 😀 😀

Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s