Kategorie
Pamięć Spokojnie

Gdybym Cię nie kochał

Było by tak łatwo, gdybym Cię nie kochał. Nie było by zawodu, zabijania kochania na siłę, narzucania zawodu, którego nie było i być nie powinno. Poświęciłem kochanie, dla dobra niekochania. Poświęciłem przyjaźń, dla dobra jej braku. Pozostałem bez obu. Pozostałem bez Ciebie. Nawet nie wiesz jak mi z tym źle.

Nie obwiniam Cię, że Cię nie ma. Nie miało Cię przecież być. Byłaś. Stałaś się, nie wyczekiwana, nie znana, nie spodziewana, na krótko moja. Na długo wytęskniona. Czas pomaga zapomnieć. Pamięć nie pozwala pozbyć się gestów, głosu i słów. I niech tak pozostanie. Pamięć nikomu nie szkodzi, nikomu nic nie zabiera.

Myślę często o Tobie. Boję się często o Ciebie. Zawsze dobrze Ci życzę. Szkoda mi kochania, szkoda mi przyjaźni i wiedzy, że jesteś. Tak zadecydowałem. Za szybko, na zawsze. Mogę winić tylko siebie. Musiało tak się stać, gdyby nie musiało, pozostała byś, mimo moich zabiegów, aby tak było.

Gdybym tylko Cię lubił. Nie było by zawodu. Nie zabiłbym w Tobie uczuć, które powinny pozostać. Myślałem, że będziesz jedną z wielu. Okazałaś się jedną, o którą nie potrafiłem się starać. Uciekłem przed Tobą. Za dużo tego kochania, myślałem. Nikt mi tego nie podaruje.

Zawód zamienia się we wspomnienie. Coraz milsze i spokojniejsze. Zaczynam się cieszyć, że byłaś, zamiast żałować, że Cię nie ma. Kochanie zamienia się w serdeczność. Serce bije mi radośniej. Dla Ciebie, na myśl o Tobie. Pozostaniesz we mnie. Na zawsze. Dobrze.

3 odpowiedzi na “Gdybym Cię nie kochał”

Ludzie się zmieniają. Nie można powrócić do czegoś co było. Próbować związać się z czymś, czego nie ma. Gdzie jesteś Ty, jestem ja. Gdzie jestem ja, jesteś ty, Gdzie jesteś? Ja jestem tu, nie ma ciebie tutaj. Ja tutaj jestem, nie ma tutaj ciebie. I czas, którego nie jak dotąd biegu odwrócić. I wybory, które nie nie zawsze są tylko naszymi.

Polubione przez 1 osoba

Nie można wrócić, przeszłość jest w przeszłości. Ale jesteśmy tu i teraz – w teraźniejszości. A ona to przecież początek przyszłości. To daje nadzieję na „lepsze”. To co zrobisz dziś ma wpływ ma jutro.
Więc trzeba wiązać się z tym co teraz ..
(i trzeba też mieć dużo cierpliwości – do/dla siebie i innych?
nadziei, że się zdąży, że los pozwoli skrzyżować drogi?
i wytrwałości, by dążyć do celu?
i odwagi, by wogóle wyznaczyć ten cel i zrobić pierwszy krok?
i wyrozumiałości, empatii? i.. i.. i..)

Nie każdy moment jest dobry, by „być” tak, jak by się chciało „być”.
I nie każdy dla każdego..
Zły moment i z nieodpowiednią osobą nie buduje, zawsze coś w nas niszczy, blokuje – i to nawzajem.

Tak.. i niestety nie wszystko zależy od nas 😦
Trudne to.. bycie.

Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s